SON DAKİKA

Askeriye KPSS 60-70 Puanla Sivil Memur Alımı

Bu haber 28 Kasım 2019 - 23:04 'de eklendi ve 162 views kez görüntülendi.

Askeriye KPSS 60 puan VE KPSS 70 puanla sivil memur alımı yapacağını yayınlamış ve başvuru kabul etmeye devam etmektedir. Sahil güvenlik komutanlığı tarafından yayınlan ilanda KPSS şartı ile memur alımı yapılacağı açıklandı.

Askeriye KPSS 60 puan ve KPSS 70 puanla Sivil memur alımı yayınlayarak Başvuru kabul etmeye başladı. Başvuru yapacak olan adaylar 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen memur olma genel şartlarını sağlamalıdır. Başvuru kılavuzunda belirtilen öğretim şartları sağlanmalıdır. İlgili mezuniyete ilişkin KPSS puanına sahip olmak gerekir.

5 Aralık 2001 ile 1 Ocak 1984 tarihleri arasında doğanların başvurusu kabul edilecektir. Adayların daha önce herhangi bir kamu görevinde çalışmaması ve sözleşmeli personel sözleşmesinin iptal edilmemelidir. Sağlık kurumlarından Sahil Güvenlik Komutanlığında Devlet Memuru Adayı Olur kararı alınmalıdır. Şehit ya da gazi yakınları olanlar bu durumlarını ispatlamalıdır. Bu kişilerin puanı yüzde 10 fazla hesaplanacaktır.

Başvuru Şekli ;

Sahil güvenlik komutanlığı memur alımı için ilana çıkıldı. Kuruma ait web sitesi üzerinden elektronik olarak başvuru yapılacaktır. Başvurular e-devlet yoluyla yapılacaktır. 25 Kasım’da başlayan başvurular 5 Aralık 2019 tarihinde sona erecektir.

Şartları sağlayan adaylar KPSS puanına göre sıralanacaktır. Listeye giren adaylar fiziki yeterlilik sınavına alınacaktır. Başarılı olanlar mülakata girecek ve daha sonra güvenlik soruşturmasına alınacaktır. Tüm bu aşamalarda başarılı olan adaylar atanmaya hak kazanacaktır.

Adaylar başvurularını yapmadan önce başvuru kılavuzunu incelemelidir. Başvuru yapacakları pozisyona ilişkin şartları sağlamalıdırlar. Hangi pozisyona kaç kişi alınacağı ilanda belirtilmiştir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı kılavuzu için tıklayın.

ishaberi.com