SON DAKİKA

TEKNOLOJİ

Taşerona ek zam müjdesi! Yüzde kaç zam yapılacak?

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, taşerondan kadroya geçen işçiler için ek zam açıklaması yaptı. İşte detaylar…

Bu haber 13 Mart 2019 - 18:19 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım seçim çalışmalarında İstanbul’da bir takım ziyaretlerde bulundu. Yıldırım’ın ziyareti sırasında bir kadın tarafından ‘Eski taşeronlar kadroya geçti ama hiç bir değişiklik olmadı?’ sorusu soruldu. Bu soru üzerine taşeronlar hakkında açıklama yapan Binali Yıldırım “Enflasyon farkını alacaklar” dedi.

 

‘’ENFLASYON FARKINI ALACAKLAR’’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın ziyareti esnasında bir kadın tarafından ‘Eski taşeronlar kadroya geçti ama hiç bir değişiklik olmadı?’ sorusu soruldu. Bu soru üzerine taşeronlar hakkında açıklama yapan Binali Yıldırım “Enflasyon farkını alacaklar” dedi.

 

Taşeron şirketlerden kadroya geçen işçiler 2020 yılı sonlarına kadar YHK toplu iş sözleşmesi gereği 6’şar aylık dilimlerde yüzde 4+4 zam alıyorlar. Kadro alan işçiler yıllık ortalama yüzde 8 zam aldılar. Geçen yıl enflasyon TÜİK’e göre, yıllık enflasyon ise TÜFE’de % 20,30 ve ÜFE’de % 33,64 oldu.

ishaberi.com