SON DAKİKA

TEKNOLOJİ

T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan 5 Bin 298 İşçi Alımına İlişkin Yeni Duyuru

Bu haber 15 Kasım 2018 - 20:45 'de eklendi ve 966 views kez görüntülendi.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN 5298 İŞÇİ ALIMINA DAİR DUYURU

Sağlık Bakanlığı’nın web sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda, kura sonuçların belli olduğu ifade edilerek göreve başlama duyurularının yayımlandığı hatırlatıldı. Sağlık Bakanlığı#039;ndan 5 Bin 298 İşçi Alımına İlişkin Yeni Duyuru

 

Sağlık Bakanlığı’ndan 5 Bin 298 İşçi Alımına İlişkin Yeni Duyuru

Sağlık Bakanlığı 5 bin 298 işçi alımına dair yeni duyuru. Sağlık Bakanlığı İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilecek olan 5298 işçi alımı süreci ile ilgili olarak internet sayfası üzerinden yeni bir duyuru yayımladı. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru metni ve detaylarını siz okuyucularımız ile paylaşıyoruz.

 

Sağlık Bakanlığı ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere alım yapacağını ilan ettiği 5 bin 298 işçi alımına dair yeni bir duyuru yayımladı. Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruda, başvuru ve kura sonucu olumlu olan adayların bundan sonraki süreçte neler yapmaları gerektiğine dair bilgiler verdi.

Sağlık Bakanlığı’nca yayımlanan duyuru metnini ve yapılan açıklamalara dair detayları siz ziyaretçilerimize aşağıda aktarıyoruz.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN 5298 İŞÇİ ALIMINA DAİR DUYURU

Sağlık Bakanlığı’nın web sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda, kura sonuçların belli olduğu ifade edilerek göreve başlama duyurularının yayımlandığı hatırlatıldı. Bu kapsamda başvuruda bulunan vatandaşların evrak teslimlerine dair yapmaları gereken işlem sürecinde değişiklik olduğunu ifade eden bakanlık yeni işlem süreci hakkında bilgi verdi.

Buna göre evrak teslim işlemlerinin 17 Kasım ile 22 Kasım tarihleri arasında yapılacağını duyuran Sağlık Bakanlığı konuya dair olarak şu ifadelere yer verdi.

Sağlık Bakanlığı Tarafından Yayımlanan DuyuruBakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinin ihtiyacını karşılamak üzere 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında sürekli işçi statüsünde görev yapacak personel alımı kurası 25-26.10.2018 tarihlerinde noter huzurunda çekilmiş, kura sonuçları https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinde, göreve başlama işlemleri hakkındaki duyuru ise; https://yghm.saglik.gov.tr adresinde ilan edilmiştir.

Başvuru evraklarının ilan metnindeki tarihten sonra kabul edilmeyeceğinin belirtilmesine rağmen, İl Sağlık Müdürlüklerinden ve hak sahiplerinden Bakanlığımıza iletilen geri dönüşlerde yerleşmeye hak kazananlardan büyük bir kısmının mezkur duruma yeni vakıf olduklarından başvuru süresi içinde evraklarını teslim etmelerinin mümkün olamayacağının bildirilmesi üzerine herhangi bir hak kaybına sebebiyet verilmemesi amacıyla göreve başlama evraklarının son teslim tarihi olarak belirlenen 13.11.2018 tarihinin 16.11.2018 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmasına karar verilmiştir.

İl Sağlık Müdürlüklerince teslim alınan başvuru evraklarıysa 17-22 Kasım 2018 tarihleri arasında ilanda belirtilen aynı usule göre Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Diğer Hizmet Sınıfları Atama Dairesi Başkanlığına teslim edilecektir.

Sağlık Bakanlığı duyurusu için TIKLAYINIZ

 

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ishaberi.com

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN