SON DAKİKA

TEKNOLOJİ

MSB TSK İlkokul Mezunu 9 Bin Sözleşmeli Er Alımı

Bu haber 06 Eylül 2018 - 14:51 'de eklendi ve 385 views kez görüntülendi.
İlanda tek tek belirtilen suçlardan ceza almamış olmak gereklidir. Hükmün açıklanmasının geri bırakılması ya da cezanın ertelenmesi gibi durumlar dahi sözleşmeli er olmak için engel teşkil edecektir. Başvuru yapanlardan hali hazırda askerlik hizmetine devam edenler için birlik komutanlarından nitelik belgesi almaları talep ediliyor. Ayrıca adayların boy ve kilo oranının talep edilen sınır içerisinde yer alması gereklidir.

Başvuru Şekli ve Tarihleri;

Sözleşmeli er alımı başvuruları online bir şekilde yapılacaktır. bu kapsamda www.msb.gov.tr adresine girilecek ve gerekli bilgi ve belgeler eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır. Adayların verdikleri bilgilerin doğru olması son derece önemlidir. Özellikle telefon numarasının doğru olması gerekmektedir zira gerektiğinde bilgilendirmeler bu telefon numarasına yapılabilecektir. Son başvuru tarihi ise 31 Aralık 2018 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular ile posta veya farklı yollarla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu sebeple adayların dikkatli ve kuralına uygun bir şekilde başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvurusu kabul edilen adaylar fiziki yeterlilik testinden de geçirilecektir. Bu testten başarılı bir şekilde geçenler ise sağlık kontrolü ile güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaktır. Bu iki işlemden de herhangi bir sakınca çıkmaması durumunda sözleşmeli er olarak göreve başlamak mümkün olacaktır. adaylar belirli ücret karşılığında sözleşmeli er olarak görev yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

ishaberi.com